Windows 10 Anniversary update, co nám přinesl?

2. srpna 2016 vydal Microsoft “Windows 10 Anniversary update” pro operační systém Windows 10, jakožto “oslavu” ročního působení Windows 10 na trhu.

Update obsahuje mnoho novinek, ale v našich končinách jich není mnoho využitelných. Z těch hlavních novinek jde hlavně o vylepšení rychlosti systému, opravy prohlížeče Edge, který postupně nahradí Internet Explorer a naučí se používat “pluginy” jak to umí Firefox, či Chrome. Hlavně umí blokovat reklamy, což spousta z vás ocení.

Další novinkou je nová nabídka Start, která získala několik vylepšení hlavně co se aktivních dlaždic týká. Je u ní také patrná změna rozložení, kdy seznam nainstalovaných programů, je ihned viditelný

Předtím

start

Potom

start2

Změnou prošlo také “Centrum akcí”, které naleznete v pravém dolním rohu vedle hodin, tentokrát si s hodinami prohodilo pozici a bude více interaktivní.

Předtím

hodiny

Potom

hodiny 2

Update pak obsahuje i vylepšenou synchronizaci s mobilním telefonem s Windows 10 Mobile, ale vše je vázáno na asistentku “Cortanu”, kterou bohužel v našich končinách nelze řádně využít, jelikož nezná češtinu. Update obsahuje také vylepšenou práci s dotykovým perem, kterou využijí hlavně majitelé tabletů Surface a také se zde pro programátory objeví Linuxové nástroje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen + nineteen =