Pracující rodiče aneb (NE)podpora rodin v Česku

Tak jsme se dohodli s ženou, že je na čase mít nějakého toho budoucího dědice. Letos v lednu došlo k radostné události, kdy se nám narodila dcera.
Něco málo o příspěvcích pro pracující rodiče jsme si už dopředu nastudovali a zjištění, jakým způsobem stát podporuje pracující rodiny, je otřesné.

První poznatek, pracující otec, který je u porodu nedostane náhradu mzdy, dostane ji pouze za odvoz. Pokud se tedy porod koná v noci a je vlastně nonstop vzhůru, musí jít stejně do práce nebo si na dospání vzít dovolenou…
Pokud nepracujete, dostanete dávky tak jak tak…

Další poznatek je porodné, to nečekejte, pokud jste střední třída.
Na porodné dosáhnou pouze lidé z “množíren” dětí, bydlící na ubytovnách, protože oni si prací ruce přece špinit nebudou…

Slevy na dani? S prvním dítětem dostanete krásných 1100Kč k výplatě, Vaše manželka ovšem se mzdou klesne minimálně o 60%, takže se máte na co těšit a můžete si rovnou hledat další práci pro volné chvíle, které budete muset strávit v práci místo s rodinou. Slevy na dani rostou s počtem dětí, ale normální pracující člověk má max 2 děti, protože na uživení dalších prostě nemá.
Pokud ale nepracujete, tak můžete využívat všech benefitů státní pokladny, kterou plní pracující matky a otcové a být doma se svými “namnoženými” ratolestmi. Pokud budou chtít plenky, stát (my) přispějeme, pokud budou chodit do školy, nepracující dostane peníze na cestu do školy, pokud bude chtít dítě na VŠ, taky dostane nějaký ten příspěveček.

Sleva na manželku? jo, možná tak ve druhém roce dítěte…
Pokud nepracujete, slevu nepotřebujete, stát Vám nic nedaní, nebo jen pseudo…

Je X takových paradoxů, jak stát (NE)podporuje pracující rodiny, změna se nechystá a tak, jak se lidově říká musíme držet hubu a krok a žít v systému, kde nepracující dostane důchod vypočtený z průměrné mzdy 27 220Kč a pracující, který se dřel celý život si bude užívat důchodu vypočteného z jeho krásných hrubých možná 20tis. Kč.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 − 5 =