DJI Spark

Chcete si pořídit dron? Rozhodně do výběru zařaďte i DJI Spark!

Úspěšně se mi podařilo na Alze vyreklamovat můj Phantom 3 Standard, který řekněme si na rovinu není už to pravé ořechové a člověk pořád bojuje s hláškou “disconnected.” Dostal jsem zpět peníze a lítání mě baví, takže nákup nového dronu byl na snadě.

Spark byl v době, kdy jsem ho kupoval horká novinka, takže těžko k sehnání, ale naštěstí pražský Telink má dlouhé prsty a měli je skladem, sice ne bílého, kterého jsem chtěl, ale verzi Lava Red.
Vzal jsem rovnou Fly More Combo, jelikož si nedokážu představit ovládat takovou věc na telefonu.

Proč Spark?

Sparka jsem vybral proto, protože je maličký, kamkoli jsem jel s Phantomem, zabral obrovský batoh a to pro mě fakt nebylo.

Baterie

Někteří namítnou, vždyť to má mizernou výdrž baterie. To je však relativní, s Phantomem jsem lítal a už nevěděl, co točit nebo fotit. Když někam jedu, kouknu a zjistím si, co by mohl být dobrý záběr a pak až teprve vzlétám, takže výdrž 12 – 13 min. na baterku stačí. Navíc ke fly More Combu je jedna navíc.
Baterky samy o sobě jsou stále “inteligentní” a samy se vybijí, když je nepoužíváte, osobně ale doporučuji vybít je na 60% a nechat. Nabité jsou cca za 45 min. obě naráz kvůli battery hubu.

Kamera

To je oč tu běží, kamera je stejná, teda ne tak docela, ona je malinká, ale obraz produkuje stejný, ne-li lepší než Spark. Jo, nemá 2,7k rozlišení, ale popravdě, kdo máte PC na to aby Vám zvládlo takové video stříhat. U mě, ač mám čtyřjádro , 8GB RAM a SSD to byl celkem porod.
Kvalita kamerky je super, produkuje krom dobrého videa také skvělé fotky, jo nemá to RAW, to je jediná nevýhoda, ale k čemu, když to fotí už samo o sobě dost dobře. Osobně se mi ani ty upravené fotky moc nelíbí, nemám rád omalovánky, jaké někteří produkují.

Skladnost

K Fly More Combu dostanete příruční taštičku, je fakt malá, vleze se do ní Spark, dvě (tři, pokud počítáme i tu ve Sparkovi) baterie, ovladač a s trochou snahy i nabíječka.

Vlastnosti

Dosah ovládání
Je cca 400m, ALE existuje tu možnost, kdy sparka přepnete z CE módu, který se používá v EU (nižší vysílací výkon) na FCC, to je mód který se používá například v USA a má mnohem vyšší vysílací výkon, takže reálné jsou poté hodnoty kolem 1000m a výše!

Let ve větru
Spark je malý, takže určitě nezvládne co Phantom, s klidem ale můžete létat do rychlosti větru cca 6m/s (22km/h). Poté se již budete potýkat s hláškou o vysoké rychlosti větru, to samé pak bude následovat, pokud budou i nárazy větru.

Let v mlze
Tady pozor, Spark má čidla, díky nimž varuje před objekty, má ale i ze spodu kamerku pro lepší orientaci v interiéru a ta v mlze Sprakovi říká, že je něco špatně, že nevidí dolů a nutí ho přistát, ale zároveň mu v přistání brání, takže se může stát, že Vám může spadnout.
Rada zní nepanikařit a šup do Sport módu, kdy se senzory vypnou a můžete přistát celkem v pohodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × four =